Letňanský železnák

Ani letos jsme nevynechali a už po sedmé jsme se společně s kolegy z JSDH Říčany zúčastnili prestižní soutěže pro jednotky sborů dobrovolných hasičů. Hned první disciplína nás nenechala na pochybách, že si i letos sáhneme na dno svých sil.

Na náš šestičlenný tým čekala velká nehoda autobusu se spoustou zraněných. Museli jsme co nejrychleji správně vyhodnotit situaci a poskytovat pomoc podle metodiky pro hromadné neštěstí zvané START. Naši zdravotnickou připravenost jsme však měli možnost toho dne prověřit ještě jednou. Po příjezdu k rybníčku jsme v jeho středu našli tonoucího, kterého bylo potřeba co nejrychleji dostat na souš a neodkladně zahájit resuscitaci, kterou jsme bez přestávky prováděli po dobu osmi minut až do příjezdu zdravotnické záchrané služby.

Průzkum hořící budovy

Vyzkoušeli jsme však i průzkum hořící budovy a slaňování z velké výšky. Naši fyzickou kondici jsme potrápili při TFA štafetě, kdy jsme v neuvěřitelném vedru museli zápolit se spoustou náročných nástrah, abychom pak sotva pletouc nohama vyrazili vstříc dalšímu stanovišti. Pořadatelé si na nás jako každoročně smlsli při výběhu do čtrnáctého patra, kdy pěkně v plné polní měříme síly na snad nekonečném schodišti.

Naší nejoblíbenější disciplínou je však skutečný požár domu. Tamní pyrotechnik se na nás každý rok opravdu vyřádí a při našem zásahu není nouze o výbuchy a hořící místnosti. Opět jsme se všeho zhostili se ctí.

Velký dík patří pořadatelům, organizátorům a všem rozhodčím, díky nimž se tato soutěž každoročně koná a my se tak můžeme zúčastnit skvělé akce a spoustu se toho naučit, abychom mohli zase o něco aktivněji pomáhat při skutečných událostech.